Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Tábor meets Unijazz

26.9.2020 13:30 až 27.9.2020 01:00 v Punctum - Krásovka

Vážení přátelé. Děje se naprosto bezprecedentní věc. Táborská umělecká scéna se na jeden den přesouvá v rámci projektu Čítárny Unijazz do našeho oblíbeného Punctum Krásovka. Můžete se těšit na jednodenní festival umělců, projektů a hudebníků z Tábora.

KATASTR
Táborský experimentální "two men project" Jana Svačiny (bicí, Please The Trees, Veena) a Patrika Tygra (elektronika, ex C, ex Waawe) inspirovaný jak kraut rockem a psychedelii let 70., elektronickou a ambientní hudbou 90.let (Orbital, Aphex Twin, Underworld, Warp Records) tak zároveň soudobou experimentální a noise elektronickou scénou (Health, Holy Fuck, Beak,...)

https://www.youtube.com/watch?v=eVV1AepRa8c

https://www.youtube.com/watch?v=kaautJ6uvPM

SABOT
Americké excelentní jazz-corové duo se mimořádně vrací. Bubenice Hillary Binder a baskytarista Chris Rankin dlouhá léta měli základnu v Táboře, a prakticky všechny zdejší formace, od Sunshine přes Deverovu chybu až po Kalle přiznávají, že nebýt Sabot a jejich aktivit v prostoru C.E.S.T A, zřejmě by vůbec nevznikly. S Unijazzem je pojily přátelské vztahy, opakovaně vystupovali na Alternativě, a zahráli i v Boskovicích. Kapela, která kdysi začínala v Kalifornii jako support třeba Dead Kennedys, a pak projela svět, včetně například Jižní Ameriky, Pobaltí či rozsáhlého turné po Číně, se k zimnímu spánku uložila už v roce 2013, a Hillary se následně z Tábora odstěhovala do Itálie. Nyní přijali pozvání a mimořádné a dočasné obnovení bude jistě nejen ozdobou, ale i zážitkem večera.

http://www.cesta.cz/sabot!CZ.htm

https://www.youtube.com/watch?v=zL4THpmzC-o

VEENA
Skupina, ve které najdeme členy Kalle, Please the Trees a Nod Nod, byla aktivní v letech 2007–2009, a pak se na sedm let odmlčela. Poté se znovu vrátila na pódia, a v květnu 2016 vydala své první album Help It to Die. Od té doby zas vystupují jen sporadicky, a svým syrovým zvukem vracejí do devadesátých let, s originálním mixem post punku, indie rocku, noise rocku, shoegaze, slowcore a nowave.

ŽAS
ŽAS neboli Ženský amatérský soubor z Tábora. Různé hlasy, různé osobnosti, které propojuje vášeň pro společný zpěv. V trojhlasých úpravách složených nám na míru zpíváme lidové písně z všemožných koutů Evropy i Ameriky. Živelné i melancholické zpěvy doprovází vytříbenou hrou na housle kapelník Ben.

PLEASE THE TREES
Žánrově těžko uchopitelná a neustále se proměňující stálice české nezávislé scény, která je pověstná strhujícími koncerty a vždy přítomným environmentálním poselstvím. V září 2015 Please The Trees vydali čtvrté řadové album Carp, na kterém představili nový syrovější zvuk. Skupina Please The Trees (český překlad Potěšit stromy) původně vznikla v roce 2005 spojením post rockových, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a písničkáře Václava Havelky.

http://bandcamp.pleasethetrees.com/

TISKAŘSKÝ WORKSHOP KZW
Knedlo Zelo Wear je streetwear značka původem z Tábora, aktuálně působící v Praze.
Autorské motivy, odkazující zpravidla na bizární aspekty české lidové kultury, tiskne KZW ve vlastní sítotiskové dílně, kterou provozuje od roku 2015. Jejich produkty můžete koupit na www.knedlozelowear.cz, ale také na občasných pop-upech. Jeden z nich se uskuteční právě i v rámci Tábra v Praze (?). V průběhu soboty si budete moct koupit nejen hotová trička, ale také využít možnosti potisku přímo na místě. Doporučujeme si přinést vlastní textil - ideálně světlý, tisknout se bude černou a červenou barvou.

HLASOVÁ DÍLNA
Hlasová dílna ušitá na míru pro všechny kdo mají chut zpívat a hrát si. Podíváme se, jak spolu souvisí tělo, dech a hlas, vyzkoušíme si rytmická cvičení v kruhu i hru na tělo. Dále kánony, ostinátka v jednoduchých písních a když bude chut, můžeme zkusit i volnou improvizaci, to vše pod vedením Adély Slachové.

https://www.facebook.com/slachova.adela

ROMAN PEČENKA
Výtvarno se stalo jeho celoživotním koníčkem, zálibou a posláním.
Ve svých dílech nastavuje zrcadlo jak problémům středoevropského významu, tak i banalitám všedního dne.
Tyto dokáže svým nezaměnitelným způsobem aplikovat a pracovat s nimi do té míry, že se výsledná díla, skulptury vyznačují prudkou výpovědní hodnotou, křehkostí, nadhledem a vytříbeným smyslem pro humor.
Použitý humor ve všech dílech zintenzivňuje divákovo vnímání. Divák se v nich poznává, je jimy konfrontován a výsledný úsměv na jeho tváři je přesně to, co autor zamýšlel.

DOC. AKAD. MAL. ROMAN FRANTA
V roce 1997 absolvoval na Akademii výtvarných umění v Praze. V letech 1993-1994 studoval malbu a kresbu v San Francisco Art Institutu. Na Akademii výtvarných umění v Praze zůstal dalších 20 let, jako pedagog v malířském ateliéru 1997-2018. V roce 2002 zakládá Letní akademii při AVU a do roku 2018 je jejím vedoucím pedagogem. V roce 2008 habilitován na docenta. Nyní vede ateliér malby na vysoké škole Art & Design Institut v Praze. Věnuje se malbě, kresbě, grafice, je zastoupen v soukromých a státních sbírkách doma i v zahraničí, jako je Národní galerie v Praze, Alšova Jihočeská galerie, Muzeum umění Olomouc, Galerie středočeského kraje Kutná Hora, Městská galerie Kubus, Hanover, Německo,…. Obdržel několik zahraničních ocenění, např. 1995 v Londýně 1. cenu v mezinárodní Evropské soutěži za malbu, 2001 v italské Florencii 4. cena za malbu na Bienále současného umění, 1997 nominován na Cenu Jindřicha Chalupeckého. Připravil více jak 80 samostatných výstav a zúčastnil se asi 130 skupinových výstav. V roce 2019 vydává knihu kreseb a citátů RAT ART, která byla letos nominována na Nejkrásnější českou knihu roku.

Jistě tedy chápete závažnost situace.
Budeme se na vás těšit!

(50 exklusivních vstupenek bude již brzy v předprodeji za 190 kč. Zbytek bude k prodeji na místě za 250 kč)