Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

The Black Dahlia Murder, Rings of Saturn, Viscera - Praha

11.1.2022 19:00 až 23:00 v Futurum Music Bar

Rozpůlili ufoni ze Saturnu Černou Dahlii?

Existuje snad fanoušek extrémní muziky, který by neznal melodické deathmetalisty pojmenované po jedné z nejznámějších nevyřešených vražd, kdy v r. 1947 rozpůlené tělo dvaadvacetileté číšnice Elizabeth Short dosud nenalezlo svou spravedlnost? Jedna z nejaktivnějších kapel na scéně, Američané THE BLACK DAHLIA MURDER, na kontě má nové album “Verminous”, které je stejně jako jejich předchozí desky dovede k brázdění po světových podiích, jež je i tentokrát zavede k nám do Čech. V silné sestavě s Rings of Saturn a Viscera do Prahy dorazí v lednu!
I v undergroundu agilní zpěvák Trevor Strnad je jednou z názorově nejrespektovanějších a do hudby nejponořenějších person, jež je známá i svým sběratelstvím a oddaností muzice. K “Verminous”, která je od roku jejich vzniku 2001 již devátou deskou, dodává, že “je dosud nejdynamičtějším, nejpodmanivějším a nejemocionálnějším výlisem, aniž by tyto vlastnosti jakkoli ohrozily typický charakter kapely.” Po poslechu desky je s jeho názorem, že jde o největší evoluční skok Dahlie mezi dvěma alby, nutno souhlasit. Vskutku se jedná o velmi barevné a náladové album, které experimentuje s novými zvuky a nápady, ale neztrácí údernost, zachovává melodičnost (vycházející ze švédských kapel a “Heartwork” éry Carcass) i promyšlené skladatelství odkazující až někam k progresivnějším směrům.
“Verminous” je zkrátka živá, dýchající a divoká entita, která TBDM nejenže udrží zasloužený respekt, ale určitě je i jako muzikanty a těleso posunuje dál a otevírá jim nové obzory. Jsme tedy velmi zvědavi, jak se albu bude dařit v prodejních žebříčcích Billboard 200, když předchozí sedm alb se zde pokaždé umístilo, což jim vyneslo i účást na věhlasném Ozzfestu. Na to, že jde o deathmetalovou kapelu, slaví americká pětice solidní úspěchy. Není však divu, neb na podiu je tahle cháska pokaždé jak utržená z řetězu, kdy Trevorovi je každé podium malé.

RINGS OF SATURN se prakticky hned na začátku stali senzací naší sluneční soustavy. A i když na svět prosáklo, že na začátku svou hudbu ve studiu údajně technologicky zrychlili, kapelu to nezlomilo a nevzalo jí to sílu novou koncertní sestavou a dalšími deskami celou metalovou obec v naší galaxii přesvědčit, že si svůj status objevu Kaliforňané zaslouží – následně třeba svou účastí na Knotfestu, nebo přechodem od Unique Leader ke gigantu Nuclear Blast.
Jejich aliení a vesmírnou tématikou protknutý technický deathcore plný brutálně pulzujících breakdownů si pozornost a obdiv získal hlavně atypickými kytarovými sweepy, který svého času odstartoval doslova nový trend. Vetřelčí estetika je však zakomponována i do takříkajíc crazy mutantních melodií.
Jenže více než 10 let intenzivního koncertování spolu s osobními problémy hlavní intergalaktické persony Lucase Manna si vyžádala dvouletý oddech, který hlavní X-Men využil nejen na nabrání sil, ale především na zkomponování další plýskanice plné lepkavého plazmatu. Ale pozor, tentokrát na nový, devítistrunný kanón!

Angláni VISCERA, nový objev Unique Leader, se tu v březnu měli zastavit ve společnosti Decapitated a Beyond Creation, ale pandemická situace zapříčinila zrušení tour. Technické groovy kombo soustředící se na strukturu a silné písně namísto chrlení nápadu za nápadem nyní bude mít druhou příležitost a doporučujeme vám ji nepropásnout, protože bez pochyb patří mezi aktuálně nejnadějnější spolky.